THE BIGGEST

POKER TOURNAMENTS

ARE AT KING'S. WHY AREN’T YOU?
BE AT THE TOP

FIRST-CLASS

RESTAURANT

NEEDS FIRST-CLASS COOKS.
Take the challenge

PRESTIGE

LUXURY

IS WHAT ALL OF OUR EMPLOYEERS STAND FOR.
BE A PART OF THE TEAM

VIP

CLIENTELE

REQUIRES THE BEST QUALITY OF SERVICES.
SHOW THAT YOU HAVE IT!

King's Prague is a luxury casino in the five-star Hilton Hotel in the center of Prague. The possibilities for players are almost unlimited here. We offer a wide range of tournaments, live games, slot machines and electronic roulette. Now we are adding more members to our team.

Our expectations are high - we value professionalism and quality. If you are motivated to provide top services, you may be interested in our vacancies. We are demanding and appreciate professionalism and quality. We are looking for these positions for our team:

POKER DEALER
DEALER
CASHIER
BARTENDER
WAITER / WAITRESS
RECEPTIONIST
RESERVATION AGENT
LINE COOK

The design process, at its best, integrates the aspirations of art, science, and culture.

THE TEAM

Peter Walkin
Founder
Robert Porter
Developer
Dina Johnson
Designer
JAKÁ JE PRÁCE V KING'S?

Před rokem jsem se rozhodla zkusit práci pokerového dealera v King's. Bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Atmosféra WSOPE je nenapodobitelná.

ALEXANDRA RASKINOVÁ, POKER DEALER

V King's jsem začínal jako obsluha bufetu a za pár měsíců se mi podařilo se vypracovat do kuchyně tamní luxusní restaurace. Doufám, že se stanu šéfkuchařem.

andrej potužák, pomocný kuchař

Poker mě vždycky bavil a teď mám příležitost být blízko hry každý den a sedět u stolu s největšimi hvězdami světové scény.

Jan dařbuján, pokerový dealer

Nikdy by mě nenapadlo, že stěhování do Rozvadova bude dobrý nápad. Po několika měsících práce v krásném resortu King's jsem ale za to rozhodnutí šťastná.

Anna pánková, recepční