THE BIGGEST

POKER TOURNAMENTS

ARE AT KING'S. WHY AREN’T YOU?
BE AT THE TOP

FIRST-CLASS

RESTAURANT

NEEDS FIRST-CLASS COOKS.
Take the challenge

PRESTIGE

LUXURY

IS WHAT ALL OF OUR EMPLOYEERS STAND FOR.
BE A PART OF THE TEAM

VIP

CLIENTELE

REQUIRES THE BEST QUALITY OF SERVICES.
SHOW THAT YOU HAVE IT!

We are King’s Resort – a place that goes beyond what is typically found in its surrounding area and throughout the Czech Republic. King’s Resort is a place of luxury that thousands of people come to relax, have fun, and dine. Our standards are to continuously strive to meet the expectations of our guests so that they have outstanding experiences at our restaurant, casino, hotel, and Wellness and Spa Center. That is why we’ve hired a team of highly capable and enthusiastic individuals to meet your needs. Our expectations are high and we appreciate professionalism and quality. We’re currently looking for new members for our team. If you’re motivated by providing top-notch service experiences, you may be interested in one of our available positions.

LINE COOK
BARTENDER
WAITER / WAITRESS
WAITER PART-TIME
HOSTESS

The design process, at its best, integrates the aspirations of art, science, and culture.

THE TEAM

Peter Walkin
Founder
Robert Porter
Developer
Dina Johnson
Designer
JAKÁ JE PRÁCE V KING'S?

Před rokem jsem se rozhodla zkusit práci pokerového dealera v King's. Bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Atmosféra WSOPE je nenapodobitelná.

ALEXANDRA RASKINOVÁ, POKER DEALER

V King's jsem začínal jako obsluha bufetu a za pár měsíců se mi podařilo se vypracovat do kuchyně tamní luxusní restaurace. Doufám, že se stanu šéfkuchařem.

andrej potužák, pomocný kuchař

Poker mě vždycky bavil a teď mám příležitost být blízko hry každý den a sedět u stolu s největšimi hvězdami světové scény.

Jan dařbuján, pokerový dealer

Nikdy by mě nenapadlo, že stěhování do Rozvadova bude dobrý nápad. Po několika měsících práce v krásném resortu King's jsem ale za to rozhodnutí šťastná.

Anna pánková, recepční